Startujemy!

Startujemy!

Nazywam się Piotr Kalinowski i na co dzień zajmuję się programowaniem. Więcej możesz o mnie przeczytać tutaj.

Już od jakiegoś czasu chodziła za mną myśl o założeniu bloga, ale ciągle znajdywałem jakieś wymówki. W końcu kopa motywacyjnego dał mi Maciej Aniserowicz z bloga devstyle.pl, który organizuje konkurs „Daj się poznać 2017” (link do konkursu po lewej stronie). Także dziś, 28 lutego 2017 roku, pojawia się pierwszy wpis powitalny, a od jutro rusza konkurs i prawdziwe blogowanie 🙂

O czym będzie blog?

Oczywiście o programowaniu! Będę starał się poruszać różne tematy, natomiast w ramach konkursu zamierzam od zera rozwijać projekt open source (szczegóły w kolejnych wpisach), a na tym blogu będę chciał relacjonować kolejne kroki jego powstawania. Od pomysłu, poprzez implementację, aż do wdrożenia i działania produkcyjnego. Poza programistycznym „mięskiem” opisującym proces tworzenia systemu (na tej dziedzinie trochę się znam), chciałbym też pokazać wszytko to co dzieje się dookoła tworzenia nowego systemu, czyli np. pozyskiwanie klientów czy marketing (o tym póki co nie mam pojęcia :)). Będzie to swojego rodzaju eksperyment, który niezależnie od tego czy się powiedzie czy nie, będzie mam nadzieje ciekawym doświadczeniem zarówno dla Ciebie jak i dla mnie. I właśnie do śledzenia tego eksperymentu chciałbym Cię, drogi czytelniku, zaprosić.

Zapraszam Cię serdecznie, niezależnie od tego czy jesteś adeptem sztuki programistycznej, czy jesteś ekspertem czy też z programowaniem nie masz nic wspólnego.

Do zobaczenia i…

NIECH KOD BĘDZIE Z TOBĄ!

67750118

4 komentarze

  1. Jacek

    A co powiesz na opublikowanie artykułu opisującego Twój ulubiony (polecany) zestaw narzędzi?
    Jako przykład można podać taki artykuł:
    https://medium.com/ios-os-x-development/my-development-toolset-2017-for-ios-7c0758e3e5ce#.em4go21q4
    Ale nie musisz się wzorować, bo to powyżej, to właściwie lista narzędzi z krótkimi opisami… Może warto rozwinąć opisy dodając uwagi odnośnie całego procesu programowania? Stosowanych procedur (z wykorzystaniem dobrych narzędzi)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *