O mnie

Cześć!

Nazywam się Piotr Kalinowski i z zawodu oraz z pasji jestem programistą. Interesuję się tą fascynującą dziedziną od dzieciństwa, kiedy zaczynałem biegać żółwiem po ekranie przy pomocy języka LOGO. Potem ukończyłem studia informatyczne na Politechnice Warszawskiej, a zawodowo programowaniem zajmuję się od 2013 roku.

Moje zainteresowania dotyczą przede wszystkim technologii backend’owych i są głównie związane z językiem Java. Staram się, żeby były one jak najszersze – od technologii webowych po przetwarzanie strumieni danych. Czasem też chętnie zapuszczam się w okolice JavaScriptu.

Poza komputerami interesuje się tańcem towarzyskim, któremu również poświęciłem sporo czasu. Obecnie „po godzinach” pracuję jako instruktor tańca w Warszawskiej szkole Swing Dance Studio. Jestem też fanem podróżowania i poznawania nowych kultur.

Prywatnie, w 2015 wraz z Sylwią powiedzieliśmy sobie „tak” i obecnie staramy się razem współtworzyć kochającą rodzinę. Liczymy też na jej powiększenie 🙂

Lubię nowe wyzwania i jednym z nich jest właśnie ten blog. Więcej informacji o czym dokładnie piszę i jaki jest mój cel znajdziesz tutaj.